Błąd bazy danych WordPressa: [Table 'nienaraz_nowa.wp_ppress_sessions' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_ppress_sessions WHERE session_key = 'f8e0bc4a53cbb2afde7b3088d0f10f52'

#zostańwdomu w otoczeniu kultury, za darmo - nienaraz.pl

Cześć


siedzicie już kilkanaście dni w domu i macie wrażenie, że świat się zawalił przez koronawirusa, bo nudno i nie ma co robić? Wcześniej ciągle gdzieś wychodziliście, spotykaliście się ze znajomymi i korzystaliście z możliwości na świeżym powietrzu. To dawało energie do działania. Mam trochę rację?

Co można robić w domu?

Przedstawię kilka darmowych opcji, aby kreatywnie oraz rozwijająco spędzić ten trudny czas. Przetestowałem wszystkie podane opcje, ale i wielu moich znajomych, dlatego nie polecam byle czego. Takie zajaweczki #nienaraz.

Uwierzcie mi, nie ma opcji, żeby się nudzić w ten czas. Jeśli jesteście ciekawi świata i macie chęci. To one są tu najważniejsze.

To co zaczynamy?

via GIPHY

Teatr, spektakl, a może opera?

Brzmi mądrze i pewnie nie zawsze mieliście na taką kulturę ochotę czy czas. Problemem była odległość, pieniądze, a nawet dostępność biletów. Albo ciężko było zrobić ten pierwszy krok. Fart sprawił, że możecie to zrobić teraz, w domku, dzięki NINATECE. Do tej pory obejrzałem kilka spektakli i mogę z całego serca polecić:

Nie zgrywam tu znawcy, bo dopiero zaczynam zabawę z tą kategorią, ale ile można oglądać Netflix?

Polskie klasyki filmowe na YouTube. #zostańwdomu

Tutaj na ratunek przychodzi Studio Filmowe TOR. Znajdziemy tam kilkadziesiąt klasyków, które swoim klimatem oraz jakością nie odbiegają od filmów w 2020 roku, pomimo, że mają nawet 50 lat. Gdy odkryłem ten kanał kilka miesięcy temu, poczułem, że coś mnie wcześniej ominęło, dlatego nadrobiłem chyba z 30 filmów, jak nie więcej. Na pierwszy rzut polecam sprawdzić dyskografię Krzysztofa Kieślowskiego, dla tych co nie znają oczywiście. Ja nie znałem i nadrobiłem. Dla mnie GENIUSZ.

Nie lubię czytać, ale z chęcią posłucham. #zostańwdomu

Nie każdy lubi czytać. Do rozpoczęcia studiów przeczytałem pełne ze 3, może 4 książki. Znam ten ból. Niektórych bolą oczy, inni się męczą, ktoś powie, że nie ma czasu. Jednak posłuchać to może praktycznie każdy. Od kilku miesięcy korzystam z Empik Go i przesłuchałem tam już kilka książek Jakuba Żulczyka, Doroty Masłowskiej,  Michela Houellebecqa czy Georga Orwella. Akurat głównie podczas biegania, ale w domu też fajnie wchodzą. Znajdziemy tam również książki biznesowe, psychologiczne czy fantastyczne. Dla każdego coś dobrego. Empik Premium udostępnił na 60 dni darmowy dostęp do ponad 11 tysięcy audiobooków i ebooków. Obadajcie to czym prędzej.

via GIPHY

Słuchanie książek mnie nudzi, chce coś innego, żywszego! #zostańwdomu

No i pach. Mam dla Was coś fajnego. Po przesłuchaniu kilkudziesięciu godzin audiobooków miałem podobne wrażenie. Znalazłem coś takiego jak AUDIOSERIALE. Na ratunek przychodzi Audioteka, która też ma darmowe 14 dni na testy i możecie sprawdzić czy Wam siedzi. Zobaczcie koniecznie:

  • „Anima” z Łukaszem Simlatem w roli głównej. Małe miasteczko we wschodnich stronach Polski, nagle zaginęło 25 osób z pobliskiej wsi.
  • „Sierżant Cuff 2” w rolach głównych Olaf Lubaszenko, Borys Szyc oraz Agnieszka Żulewska. Tutaj akurat przesłuchałem tylko 2, ale jedynka pewnie również dobra. Borys Szyc w roli sierżanta Cuffa świetnie wczuł się w rolę policjanta, która pragnie rozwikłać sprawę seryjnego morderstwa, którą tak bardzo pragnął wreszcie prowadzić. Akcja dzieje się w Londynie.
  • „Czarny Romans” – audioserial w formie dokumentu o najsłynniejszym warszawskim bezdomnym.

Wyobrażanie sobie sytuacji, miejsca czy pogody na podstawie audioserialu jest bardzo ciekawym doświadczeniem.

Ile można tej kultury? Muszę ogarniać rzeczy zdalnie!

To już prawie koniec, wytrzymajcie jeszcze chwilkę. Czas na coś od mojego dobrego znajomego, który uwielbia uczyć ludzi – Mateusza Czecha. Odpalił akcje, gdzie pokazuję 14 narzędzi marketingowych bez wychodzenia z domu, które pozwolą Wam stworzyć nawet chatbota na messengerze. Ja np. stworzyłem prosty Quiz w godzinę, może i Ty, Ty i Ty. Potrzebowałem zrobić grafikę pod wcześniej wspomnianego bota i ogarnąłem dzięki jego lekcji. Serio, sprawdźcie jego akcje – KLIK.

Drewniane Kwiaty

Powstaje gra komputerowa o Warszawie, a dokładniej, o legendzie Wicusiu marynarzu z bazaru Różyckiego. Pogadaliśmy o niej w ostatniej rozmowie przed #zostańwdomu

Jak się to wszystko skończy, wrócimy do wywiadów. Na ten moment zostawiam Wam nasze podcasty o kreatywności i rozmowy z pozostałymi gośćmi.

Dajcie znać tutaj albo u mnie na Insta @szymito czy coś Wam przypadło do gustu. Jeśli uważacie, że tekst jest przydatny to podajcie go dalej. I pamiętajcie #zostańwdomu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.