Błąd bazy danych WordPressa: [Table 'nienaraz_nowa.wp_ppress_sessions' doesn't exist]
SELECT * FROM wp_ppress_sessions WHERE session_key = '05fe2a894a1494ca2d15a5542c24ce8b'

Pandemia sprzyjała kreatywności - nienaraz.pl

Wróciliśmy do rozmów w programie Drewniane Kwiaty. Cieszy, a nawet bardzo cieszy, że na koniec słyszymy słowa typu: „było fajnie, wreszcie ktoś mnie słuchał”. Nie chce zgrywać chwalipięty, ale doskonale wiem, że jeszcze zimą podczas rozmów one&one z Piotrkiem o tajnikach kreatywności, przekrzykiwaliśmy się, bo chcieliśmy zabłysnąć. Kluczem rozmów jest słuchanie, bo tylko wtedy możemy mieć pełen obraz tego, co rozmówca ma nam do przekazania. Nie chcemy robić rozmów dla clickbajtów. Robimy z tymi, którzy naszych zdaniem robią ciekawe rzeczy i się tym jaramy. Możesz mieć 500 fanów na fejsbuniu. Nie jest sztuką mieć 500k followersów, bo pokazało się kawałek mięsa za dużo na Instagramie, a jesteśmy vege i jest aferka, nie tędy droga. To takie bycie na raz, a życie jest #nienaraz. Zapraszamy Was także do obserwowania naszych ruchów na Instagramie @drewnianekwiaty.

To miejsce, gdzie gość może się swobodnie wygadać na wygodnym fotelu albo kanapie, w otoczeniu kwiatów, trzymając w ręku kubek herbaty albo przelewu z Kostaryki, Kolumbii czy Ekwadoru. Nikt nie stoi z zegarkiem, chyba, że ktoś ma ograniczony czas. W kolejnych tygodniach będziecie mieli możliwość posłuchania kolejnych rozmów z ludźmi reprezentującymi szeroko pojętą branżę kreatywną, ponieważ nie ma nic lepszego w życiu, niż posiadanie szerokiej perspektywy. Pamiętam jak na 1 czy 2 roku studiów czułem się w towarzystwie bardzo nieswojo, bo moja wiedza była, no nie ma co ukrywać, uboga i ograniczona.

Naszym pierwszym rozmówcą po przymusowej przerwie był Konrad Wullert. Creative director, art director, designer, autor okładek muzycznych, a nawet współautor scenariusza, który później można było usłyszeć w serialu Pakt na HBO. Nie wchodząc w szczegóły, jednym słowem – warto.

Jeśli podstawą twojej pracy jest ciągły rozwój, szanujesz swój czas i chcesz robić rzeczy na własnych zasadach to zajrzyj do tej rozmowy.

Mówi o sobie, że czuję się nadwornym projektanem Łony i Webbera, bo niedawno wydany „Śpiewnik domowy”, który pojawił się na 1 miejscu listy OLIS, nie jest ich pierwszą współpracą. Znają się od lat. Ciekawski typu, jak wpadł na pomysł okładki do „Nawiasem mówiąc” nie będę zdradzać, ale to naprawdę zabawna historia.

Rośnie rola dyrektora artystycznego w muzyce

Jak wygląda geneza pracy nad teledyskiem dla Mesa? Zdradzę tylko, że jeden najwszechstronniejszych muzyków na polskim rynku był jego współkreatywnym. Rola dyrektora artystycznego w muzyce nabiera w ostatnich latach ogromnego znaczenia. Widać to też po ostatnich realizacjach Bartka Walczuka dla Quebonafide czy Oskara Podolskiego dla O.S.T.R.’a. Oczywiście nie można zapomnieć o Grzegorzu Piwnickim znanym wszystkim jako Forin, który przetarł już wiele lat temu szlaki i pokazał, że okładka płyty to nie tylko plastikowe pudełko, ale doświadczenie, które otrzymuje finalnie odbiorca oprócz muzyki, która i tak jest dostępna za darmo w Internecie.

Trenuj warsztat. Trzeba siadać i robić, bo później nie będzie na to w ogóle czasu. Będzie ASAP, DEADLINE.

Konrad mówił, że rzeczy do szuflady są zdecydowanie najwartościowsze, bo nie mamy bata nad głową. Pięknie jest, kiedy za rzeczy do szuflady ktoś chce Ci później zapłacić, dlatego pokazuj swoje rzeczy. Wspominał, że dzięki pandemii i posiadaniu większej ilości czasu wrócił do rysowania. Zaczął pokazywać na IG Stories proces twórczy i nagle okazało się, że to właśnie on jest autorem rysunków na płycie jego szczecińskich przyjaciół, a inni też czują ten vibe i się odzywają: „Mordo Ty umiesz rysować!”

Bądź samodzielny

Nie wolno dopuszczać zbyt wielu ludzi do projektu, bo trzeba robić to, co się czuję, ponieważ to Ty się potem podpisujesz swoim NAZWISKIEM. Ludzie są dystraktorami skupienia. Z jednej strony chcą dobrze, ale wybór musi zawsze należeć do Ciebie.

Bycie MULTIPLAYER to klucz do bycia ciągle świeżym. Założenie, że jest się tylko grafikiem jest bardzo ograniczające. Mam ogromny szacunek dla ludzi, którzy są wytrwali w tym co robią i ciągle szkolą swój warsztat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.